ADANA KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ BAŞKANLIK SEÇİMİNİ YAPTI

SAVAŞ AYGÜN BAŞKAN SEÇİLDİ

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi seçimleri Engelli Meclisi’ni oluşturan kurum temsilcileriyle , 18 Eylül 2020 Saat: 14.00’de 75 Yıl Sanat Galerisi’nde yapıldı.

Seçime Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer, Adana Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü  Dr. Levent Cemal Güngör, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve üyeleri de katıldılar.

Pandemi koşullarına uygun ortamda yapılan seçimde Adana Kent Konseyi Engelli  Meclisi Yönetimi için iki liste sunuldu ,kapalı oylama usulüyle  Savaş Aygün’ün başını çektiği liste birinci seçildi.İlk yönetim kurulu toplantısında Yürütme Kurulu Başkanı olarak Savaş AYGÜN, Genel Sekreter olarak Hasan AKILLI seçildi.

STANDART DIŞI UYGULAMALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Başkan Aygün:  Engellilerin yaşamış oldukları sorunları dile getirip, standart dışı yapılan çok dik veya çok eğimli rampalar, yanlış yere dikilen ağaçlar, trafik levhaları ve elektrik direkleri, yaya geçitlerinde rampa işaretleme sesli sinyalizasyon ve benzeri cazip düzenlemelerin bulunmaması, güvenlik önlemleri alınmayan altyapı çalışmaları, üst geçitler de asansörlerin yok veya çalışır durumda olmaması, toplu taşıma araçlarındaki koltukların engellilere uygun düzeyde yerleştirilmemesi konularına dikkat çekerek, Adana Kent Konseyi’nde bunların takipçileri olacaktır,’’ dedi.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri:

Asıl Üye: Savaş AYGÜN- Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu,

              Hasan AKILLI – Adana Ayıldız Engelliler ve Spor Kulübü Derneği

           Filiz BALCI – Son Nokta Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

           Şahin ÖZBİNGÜL – Kan Hastalıkları Koruma Tedavi ve Dayanışma Derneği

  Nejla SAHİ – Dünya Sakatlar Derneği

  İsa EKİCİ – Neşeli Engelliler Derneği

  İrfan KOŞAN – Kartaneleri Engelliler Derneği

  Fırat ARSUNAR – İlk Nefes Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

  Dursun İZGİ – Otizmle Barış Derneği

  Berkant TİĞİT – Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi

  Gürsel KOCATÜRK – Adana Engelliler Spor Kulübü Derneği

  Ahmet KAYA – Elimi Tut Yaşam Derneği

  Temel DEMİR – Adana Sağırlar Derneği

  Ali KILIÇ – ATO-DER

  Nüvit DAĞTEKİN – Senin İçin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Yedek Üye:

Mahmut ÇİFTÇİ- Yaşama Dokunuş Engelli ve Engelli Birey Ailelerini Destekleme Derneği

Yıldız ALKAN- Yıldız Engelliler Derneği

Sezai ARSUNAR – İlk Nefes Engelliler Derneği

İhsan KOŞAN – İlk Nokta Engelliler Spor Kulübü Derneği

İsmail METİN- Çukurova Ampute Spor Kulübü Derneği

Şaziment DEMİRKIRAN- ESKADE

Değer MAZI- Pera Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

Abdullah TAŞ- Adana Altın Koza Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği

Cumali AYDOĞAN- Adana Valiliği

Bahriye KILIÇ- İnsani Değerleri Yüceltme Derneği

Ahmet AKTÜRK- Türkiye Beyazay Derneği Adana Şubesi

Fevzi KURUL- Yüreğir Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi

Selen YURDAIŞIK- TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Tülin AYDOĞAN- İlk Nefes Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

Nural DOYDUK- Adana Multipl Skleroz Hastaları ve Yakınları Derneği

Leave A Reply