Kent Konseyinde Haşmet Biçer dönemi

Adana Kent Konseyi 31Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından yapmış olduğu seçimli genel kurul ile yeni Başkanını ve yürütme kurulu üyelerini belirledi.

20 Eylül 2019 Cuma günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen Genel kurula Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Kent Konseyi Genel Kurul üyeleri yoğun katılım gösterdiler.
Genel Kurula gelen katılımcılara hitaben konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir Şehrin yönetiminde şeffaf Demokratikleşme yolunda Kent konseylerinin işlevlerinin çok önemli olduğunu ve bu konuda destek olacaklarını belirtip yeni seçilecek konsey Başkanı ve yürütme kurulu üyelerine şimdiden başarılar dilerim dedi.

Daha sonrasında Divan Başkanlığının uyarısı ile gerçekleşen açık oylama seçim sonucu ile hazırda bulunan Hazirun’ un oyları ile Adana Kent Konseyi Başkanlığına Haşmet BİÇER seçilmiştir.
Konsey Başkanlığı seçimi sonrasında ise yapılan oylama ile bu kez 20 Asil 20 Yedek Yürütme Kurulu üyeleri belirlenmiş oldu.
Teşekkür konuşması yapan yeni Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer önümüzde ki dönemde Adana için stratejik planlamalar ile gerek meclislerimiz gerekse alt çalışma gruplarımz ile birlikte çoğulcu katılımcı demokratik bir yönetim anlayışımız ile Kentimize dair güzel ve faydalı projelere hep birlikte imza atacağız dedi.

Leave A Reply