Ulusal Gençlik Tartışmaları Adana da

Ulusal Gençlik Tartışmaları Adana da

Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde 2016 yılı Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan Ulusal Gençlik Tartışmaları programı için siyasi parti lider ve temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Remzi Karlı, Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Hasan Mert Sarıkaya ve Genç Sosyal Bilimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Öztürk programa gençlerle siyasi partilerin genel merkez düzeyinde temsilcileriyle buluşturmak için siyasi parti genel merkezlerinde bir dizi görüşmede bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Remzi Karlı ; Mart ayında yapılması planlanan Ulusal Gençlik Tartışmaları programını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin sözlü Bey’in destekleriyle gerçekleştireceklerini 81 ilden 157 Üniversite temsilcileri, Siyaset Bilimi, Uluslararası ilişkiler diplomasi ve Hukuk alanında çalışmalar yapan gençlik önderlerinin katılacağı, terörden, Anayasaya, dış politikadan iç politikaya, enerjiden kültürel ve sosyolojik etkileşimlere, eğitim ve gençlerin istihdamına kadar Gençliğin ve ülkenin en önemli konularının ele alınıp genç bakış açısıyla çözüm önerilerini sunulacağı bir tartışma programı düşündüklerini belirtti.

Programla ilgili ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli ile görüştüklerini ve desteklerini istediklerini belirten Karlı ziyaretin samimi bir ortamda güzel bir sohbetle sonuçlandığını belirtti.

Heyet daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkan Yardımcıları Nihat Matkap ve Tekin Bingöl ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Heyetin oluşacak Hükümet sonrası Ak Parti kanadıyla bir araya gelmesi planlanmaktadır.

 

Facebookta Paylaş