Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için koştular

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için koştular

#BiKoşuAdana ekibi, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin desteğiyle, 5 Ocak Kurtuluş Yarı Maratonu'nda toplumsal cinsiyet eşitliği için koştu.

Ulusal ve uluslararası maratonlarda koşan, Adana'nın tanıtımını kendilerine görev edinmiş 11 gönüllüden oluşan #BiKoşuAdana ekibi, bu yıl 8.'si düzenlenen 5 Ocak Kurtuluş Yarı Maratonu'nda Kadın Meclisi'nin projesi için koştu.

Etkinlikte ekip üyeleriyle sohbet edip fotoğraf çektiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü; Adana'nın tanıtımına faydası olan herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu, en kısa zamanda Maraton parkurunun iyileştirilmesi için #BiKoşuAdana ekibinin önerilerini dinlemek istediğini belirtti.

#BiKoşuAdana ekibiyle kurulan etkileşimin farklı projelerde de devam etmesini dilediklerini belirten Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal: "#BiKoşuAdana ekibi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Yerelleştirilmesi çalışmalarımıza farkındalık katarak destek oldular." diye konuştu.

Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliğinin bugün yaşanan bir çok olumsuzluğun temelini oluşturduğunu vurgulayan Ünal; "Eşit olmak aynı olmak değildir. Adil bir düzen için önce eşitliğin tesis edilmesi gerekmektedir. Bu bilinçle toplumun her kesimine, her yerde ve her alanda bunu anlatabilmek için her türlü işbirliğine açığız." dedi.

Kadın Meclisi Başkanı Ünal, #BiKoşuAdana ekibinin üyeleri olan Dilem Koçak, Mehmet Önelge, Mehmet Ali Uzun, Seyhan Bana, Meltem Aydın, Billur Özdoğmuş, Elif Peker, Dilge Koçak, Alper Tali, Tuğrul Peker ve Bilal Dağabakan'a projeye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Facebookta Paylaş