TKKB: Yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyetimiz

TKKB: Yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyetimiz

Adana Kent Konseyi'nin de üyesi bulunduğu Türkiye Kent Konseyleri Birliği, 15 Temmuz 2016 akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki paralel yapı tarafından düzenlenen darbe girişimi sebebiyle bir mesaj yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"15 Temmuz, saat 22.00 sularında Türkiye Cumhuriyeti’nin serbest demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş meşru hükümetine ve ülkemiz demokrasisi ve halkına karşı, hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırıya halkımız, Ülkemizin bütün kentlerinde siyasi görüş farklılığı gözetmeksizin birlikte davranarak demokrasiye ve anayasal düzene sahip çıkmıştır.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak katılımcı demokrasinin, halk iradesinin ve bütün kurumlarıyla Türkiye Cumhuriyetimizin yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.
Demokrasi tarihimize bir kara leke olarak geçecek bu hain saldırıdan, büyük bir karşı direnişle kurtulmasında görev üstlenen tüm kurum ve kuruluşlarımız ile yurttaşlarımızı yürekten kutluyor, yaşamlarını yitiren polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor; ailelerine baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Yaşasın Demokrasi,
Yaşasın barış ve kardeşlik,

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti."

Facebookta Paylaş