TKKB Genel Strateji Toplantısı yapıldı

TKKB Genel Strateji Toplantısı yapıldı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) üyeleri, “Genel Strateji Toplantısı”nda bir araya geldi.

Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ve Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri, TKKB üyesi Ekrem Aslan’ın Adana’yı temsilen katıldığı toplantı; Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

TKKB Yürütme Kurulu Üyesi Necati Binici’nin açılış konuşması ile başlayan toplantı, TKKB Dönem Başkanı Hasan Soygüzel’in 2014/2015 dönemi Faaliyet Raporu sunumu ile devam etti.

Sunumun ardından Çanakkale Kent Konseyi Başkanı, TKKB Yürütme Kurulu Üyesi Saim Yavuz tarafından “Genel Stratejiler ve Üyelik” hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra 2015/2016 döneminde TKKB olarak gerçekleştirilecek çalışmaların faaliyet plânı hazırlandı.

Yeni dönemde Kent ve Aile, Kent Kültürü, Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi, İklim Değişikliği, Sürdürülebilir Kalkınma gibi konuların; Kent Konseyleri tarafından ele alınması kararlaştırıldı.

Adana, Gaziantep, Adıyaman, Bursa ve Ardahan Kent Konseyleri; belirlenen konular kapsamında düzenlenecek toplantılara ev sahipliği yapmak üzere talepte bulundu.

TKKB Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda 6. Dönem Başkanı Hasan Soygüzel’in dönem başkanlığı süresini tamamladığı, Birlik Yürütme Kurulu üyesi ve Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen’in 7. Dönem TKKB Başkanlığını 2016 Kasım ayında yapılacak Genel Kurul’a kadar yürüteceği açıklandı. 

Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

Facebookta Paylaş