Sazak\'tan 10 Kasım Mesajı!

Sazak\'tan 10 Kasım Mesajı!

Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Atatürk'ün sadece ülkemizin değil, dünyanın en eşsiz devlet adamlarından biri olduğuna dikkat çeken Ömer Güner Sazak; mesajında şu ifadeleri kullandı:

Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük devlet adamlarından biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün sonsuzluğa uğurlanışının 80. yıl dönümünde; onu sevgi, gurur ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

Ulu Önder Atatürk'ün esareti benliğine ve yurttaşlarına yakıştıramayan ruhu, milletine olan inancı ve ona inanan milyonların mücadelesi ile bugün hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında özgürce nefes alıp vermekteyiz.

Duyduğumuz minneti kelimeler ile anlatmak zor, hatta imkânsızdır. Kuşkusuz, Ata’ya minneti ifade etmenin en güzel ve anlamlı yolu; bıraktığı mirasa sahip çıkarak, onu daha da ilerilere taşımak için var gücümüzle çalışmak olacaktır.

"Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük" diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak noktasında, bugün hepimize ortak bir görev düşmektedir.

Bu kutsal görev, yine yıllar önce Atatürk'ün de ifade ettiği gibi "Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak" olmalıdır.

Bu bağlamda Adana Kent Konseyi olarak bizler; üzerimize düşen vazifenin bilinciyle Ata'nın mirasını korumak ve güçlendirmek adına elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

Aramızdan ayrılışının üzerinden 80 yıl geçen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyor; Adana Kent Konseyi olarak açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümeye devam edeceğimizi bildiriyorum.

Facebookta Paylaş