Sazak: Milli birlik ve beraberlik ruhu her daim yaşayacaktır

Sazak: Milli birlik ve beraberlik ruhu her daim yaşayacaktır

Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

"Hain darbe girişimini engelleyen milli birlik ve beraberlik ruhu geçmişte olduğu gibi her daim yaşayacaktır." diyen Sazak, 15 Temmuz 2016'da yaşanan hain darbe girişimini bir kez daha lanetleyerek; Büyük Türk Milleti'nin canını ortaya koyarak demokrasi destanı yazdığını belirtti.

Sazak mesajında şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasiye ve özgürlüğüne bağlılığını; aydınlık bir gelecek hedefinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

Ay-Yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında hür ve bağımsız yaşamaya and içmiş olan Türk Milleti; 15 Temmuz gecesi meydanlara çıkmış, tanklara, kurşunlara ve bombalara gövdesini siper etmiş, canı pahasına bu hain girişimi engellemiştir. Milletimizin bu kararlı iradesi, bundan sonra böyle bir kalkışmaya cüret etmek isteyenler için caydırıcı bir unsur olarak tarihteki yerini almıştır.

Milli egemenliğine kayıtsız-şartsız sahip çıkan milletimizin gösterdiği bu dik, gözü pek ve onurlu duruş; gelecek nesillerimizin göğsünü kabartacak, onlara cesaret ve ilham verecek bir gurur kaynağı olacaktır.

Demokratik katılımın yaygınlaştırılması, çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesi gibi noktalarda faaliyet gösteren Adana Kent Konseyi; her zaman demokrasinin ve anayasal düzenin yılmaz savunucularından olacaktır.

Vatan, bayrak ve millet uğruna canını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum."

Facebookta Paylaş