Sazak: 15 Temmuz demokrasiyi koruma öyküsüdür

Sazak: 15 Temmuz demokrasiyi koruma öyküsüdür

Ömer Güner Sazak, “15 Temmuz, bir milletin tek yürek olup, ülkesini, demokrasiyi koruma öyküsüdür.”

Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Türk Milleti’nin 15 Temmuz 2016’da, tarihe altın harflerle yazılacak bir destanın altına imza attığını ifade ederek, tarihte defalarca örneği yaşandığı gibi, kalkışma günü milletin ve devletin el ele vermesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağına dair inancının perçinlendiğini söyledi.

MİLLETİMİZ TEK YÜREK OLUP, ÜLKESİNİ KORUMUŞTUR

Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesinden, bölgede söz sahibi olmasından rahatsız olan dış güçlerin desteği ve planlarıyla hareket eden hain terör örgütü FETÖ’nün, tarihte eşi az görülen bir kalleşlikle, kendi polisi ve halkına ateş açtığını, yüzlerce şehit verilmesine neden olduğunu kaydeden Ömer Güner Sazak, “Ülkemiz, hain darbe girişiminin yaşandığı gece tek yürek olmuş ve demokrasiden yana tavır koymuştur. Milletimizin tankların üzerine yürümesi, domokrasiyi koruma kararlılığı ve bu uğurda canını seve seve feda etmesi, her türlü takdirin üzerindedir. Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Cumhuriyete ve demorasiye gönül vermiş, bu uğurda büyük bedeller ödemiştir. Milletimizin hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimine yönelik kahraman tavrı, Cumhuriyetimizden ve demokrasiden ödün verilmeden geleceğe yürüneceğini dosta düşmana bir kez daha göstermiştir” dedi.

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ

Demokrasilerde seçimle gelen bir yönetimin ancak seçimle görevden uzaklaştırabileceğini hatırlatan Ömer Güner Sazak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının tek yolu, demokrasinin köklü hale gelmesinden ve kesintiye uğramadan gelişmesinden geçmektedir. Çeşitli dönemlerde darbelerle kesintiye uğrayan demokrasinin başına aynı çorap örülmeye çalışılırken milletimiz devreye girmiş ve göğsünü siper ederek, hainlere gereken yanıtı vermiştir” diye konuştu.

ŞEHİTLERİMİZ ÖLÜMSÜZDÜR

Demokrasiyi, ülkesini korumak için şehit ve gazi olanların önünde hürmetle eğildiğini vurgulayan Sazak, şunları söyledi: “15 Temmuz 2016’yı, 16 Temmuz’a bağlayan gece şehit olan vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Onlar,  milletimizin ölümsüz isimleri arasındaki yerlerini almışlardır. Allah milletimizi bir daha böyle hainliklere maruz bırakmasın.”

Facebookta Paylaş