Liseli gençlere farkındalık eğitimi

Liseli gençlere farkındalık eğitimi

“Farkında olmadan fark yaratmak mümkün değil.”

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi “Engelsiz Adana” kapsamında farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Karakaya ve Yrd. Doç Güneş’ten, liseli öğrencilere, dezavantajlı bireylerle ilgili farkındalık ve doğru iletişim eğitimi.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi, Adana Cobanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, dezavantajlı bireylerle ilgili farkındalık ve iletişim eğitimi verdi. Çobanoğlu Ticaret Lisesi Konferans Salonu’nda verilen eğitime çok sayıda öğrenci katıldı.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ile Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş tarafından verilen eğitime liseli öğrenciler yoğun şekilde ilgi gösterdi.  Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, engelli meclisi olarak farkındalık eğitimlerine devam edeceklerini söyleyerek, toplumun dezavantajlı bireyleriyle ilgili algıda değişimin çok önemli olduğunu belirtti.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya da, farkında olmladan fark oluşturmanın mümkün olmadığını belirtti. Karakaya, kendilerine ev sahipliği yapan okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve eğitime katılan öğrencilere teşekkür etti.

Facebookta Paylaş