Kent Konseyi raporları genel kurulda değerlendirilecek

Kent Konseyi raporları genel kurulda değerlendirilecek

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı'nda meclis ve çalışma grupları tarafından hazırlanan raporlar konuşuldu.

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı, 25 Şubat Perşembe günü Kent Konseyi Merkezi'nde yapıldı. Ahmet Özen Başkanlığında gerçekleşen toplantıda; Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra Genel Sekreter Ekrem Aslan, Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve Gençlik Meclisi Başkanı Remzi Karlı da hazır bulundu.

Toplantıda; Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen "Göçle Gelenler Çalıştayı" raporu ve Kent Konseyi Engelli Meclisi ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Engelsiz Adana Çalıştayı" raporu yürütme kurulu üyelerine sunularak, görüş ve önerileri alındı.

Kent Konseyi bünyesindeki Eğitim ve Tarımsal Kalkınma Çalışma Grupları tarafından hazırlanmakta olan raporlar toplantıda geniş yer buldu.

Ayrıca; yürütme kurulu üyelerinin sunduğu, ilk kadın milletvekili olan Fatma Esma Nayman'ın adının bir caddeye/bulvara verilmesi önerisi de konuşuldu.

Toplantıda Adana Kent Konseyi tarafından hazırlanan Raporların Genel Kurul Üyelerinin değerlendirilmesine sunulacağı Kent Konseyi Genel Kurulunun 1 Mart 2016 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda Saat 13:00 te yapılmasına oy birliğiyle karar verildi. Genel Kurul üyelerinin raporlarla ilgili alacağı nihai neticeler sonucunda düzenlenerek raporların 5393 Sayılı Belediyeler Kanunun 76. Maddesi uyarınca Belediye Meclisine sunulacağı bildirildi.

Facebookta Paylaş