Kent Konseyi\'nden "demokrasiye sahip çıkalım" mesajı

Kent Konseyi\'nden "demokrasiye sahip çıkalım" mesajı

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, “Kentine sahip çıkan, kentlinin iradesine saygı duyan ve demokrasiyi elzem olarak gören Adanalıların, kentimizde güçlü demokrasinin tesis edilmesini sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Olağan Genel Kurulu nezdinde toplanan Adana Kent Konseyi’nin gündeminde, son günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yürütülen algı operasyonları yer aldı. Halkın seçmiş olduğu yerel idarenin pasifize edilmemesi gerektiğini ifade eden Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Adana halkını kent yaşamının vazgeçilmez unsuru olan demokrasiye sahip çıkmaya davet etti.

“ADANA’NIN AHENGİ BOZULMAMALI”

30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Adana genelinde, sivil toplum, hükümet, siyasi parti gözetmeksizin bütün Adana milletvekilleri ve yerel yönetimlerle uyumlu bir atmosfer yakalanarak, Adana’da özlenen birlikteliğin mesajının verilmeye başladığının altını çizen Ekrem Aslan, “Son zamanlarda Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yürütülen algı operasyonlarının, yakalanan bu ahengi bozmasına ve Adanamız için derin yaraların açılmasına sebep olacağı kuşkusuzdur” diye konuştu.

Aslan, şunları söyledi: “Adana halkının bir kez daha iradesinin hukuksuzlukla gasp edildiği bir süreci yaşıyoruz. 30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Adana halkı, siyasi parti gözetmeksizin Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine Sayın Hüseyin Sözlü’yü layık gördü ve 420 binden fazla oy vererek Şehrül-Emin unvanını verdi. Geçen süreç içerisinde Adana genelinde tüm kurumlar arasında bir ahenk yakalandı. Ancak son günlerde yaşanan Adana Büyükşehir Belediyesi merkezli yürütülen bu algı operasyonları, şahsım adına hukuki süreci zedeleyecek girişimler olarak görmekteyim. Geçmiş dönemlerde yerel yönetimler açısından siyasi iradenin etkin kılınmaması, bugünkü geri kalmışlığın ana etkenlerinden birisidir.”

Adana Kent Konseyi Genel Kurulu’nda 6 ayrı çalışma önerisi kabul edilirken; toplantıya Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Genel Sekreter Ekrem Aslan ve Genel Kurul Üyeleri'nin yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba katıldı.

Facebookta Paylaş