Kent Konseyi\'nden Baro Başkanı\'na ziyaret

Kent Konseyi\'nden Baro Başkanı\'na ziyaret

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Aslan, Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Remzi Karlı ve Adana Kent Konseyi Moderatörü Nilay Kurman, Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundular. 

Kent Konseyi Başkan Vekili Ömer Güner Sazak’ın Ankara’da olması nedeniyle katılamadığını belirten Genel Sekreter Ekrem Aslan ve beraberindekiler çalışmaları hakkında bilgi verdi. 3 Şubat 2017 günü 2. Dönem Olağan Genel Kurul yapacaklarını, 10 alt komisyonları bulunduğunu, ve toplam 457 üyeye sahip olduklarını ifade eden Aslan, 50 bin öğrenci kapasiteli Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin kente entegre edilmesi için çalışmalar yaptıklarını, ayrıca İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi ile İletişim Fakültesine konulan sosyal sorumluluk dersi kapsamında öğrencilerinin geliştirdiği ve kent yararına olan 10 projeye destek verdiklerini kaydetti.

Ziyarette, Adana Barosu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Furkan Kılıç da hazır bulundu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Av. Veli Küçük, istişare ve birlikte çalışmaya son derece önem verdiğini belirtti. Kent Konseylerinin toplumsal işbirliği açısından son derece önemli kurumlar olduğunu vurguladı.

Kent Konseyi çalışmaları ve projeleri hakkında anlatılanları ilgiyle dinleyen Av. Küçük, “Baro olarak çabalarınızı takdirle karşılıyorum. Hizmet odaklı çalışmalar yapıyorsunuz. Meslektaşlarımızın da oluşturulan kent konseyinin çeşitli komisyonlarında ve meclislerinde yer alıyorlar. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

41 FOTOĞRAFÇININ ÇALIŞMASINI HEDİYE ETTİ

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Aslan. Adana merkez başta olmak üzere 15 ilçe ve köylerinde 41 fotoğraf sanatçısının çalışmalarıyla gerçekleştirilen “Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız” adlı albümü Baro Başkanı Av. Veli Küçük’e hediye etti.

Facebookta Paylaş