Kent Konseyi Genel Kurulu Toplandı

Kent Konseyi Genel Kurulu Toplandı

Adana Kent Konseyi, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul’unda, 2015 yılının değerlendirmesini yaptı, Adana’nın sorunlarını irdeledi.

Genel Kurul’da konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan,  son yıllarda Adana’nın yönetişim alanında büyük bir ivme kazandığını belirtti. Aslan, “Adana’nın kentsel, ekonomik ve sosyal alanda güçlü kalkınması için merkezi ve yerel siyaset adamları, sivil toplum kuruluşları, kamu yöneticileri birlikte çalışmalıdır. Son 2 yıl içe0risinde yerel yönetimler, etkin sivil toplum kurumlarıyla Adana için iyi bir sinerji oluşturdu. Bu sinerjiye merkezi yönetimin de katkı sunması halinde kazanan Adana olacaktır” dedi.

HÜSEYİN SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Adana’nın kentsel, ekonomik ve sosyal alanda kalkınmasına yönelik harekete geçmek için merkezi ve yerel siyaset adamlarını, sivil toplum kuruluşlarını ve kamu yöneticilerini birlikte çalışmaya davet eden Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, “Öncellikle Adana halkı için büyük problem haline gelmiş sorunların ele alınması gerekiyor. Aslan, demokrasi ve kolektif kültürün gelişimi için katkı ve desteklerini sunan, sosyal belediyecilik  anlayışına çok önem veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’e genel kurul huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

10 ÇALIŞMA GRUBU, 160 GÖNÜLLÜ

Kasım 2014’te seçilerek göreve geldikleri günden bu yana şehirdeki duyarlılıkları uyandırmak için çalıştıklarını aktaran Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen de şunları söyledi:  “Adana’yı daha yaşanabilir bir kent yapmak için, Kent Konseyi olarak genel kurulumuzun yanı sıra, alanında uzman kamu temsilcileri sivil toplum temsilcileri ile özel sektör temsilcilerinden oluşan 10 adet çalışma grubumuz gönüllü olarak çalışmakta ve stratejik katılım süreçlerine dahil olmaktayız. Başardığımız ve başaramadığımız konular mevcut. Bugüne kadar olan tüm çalışmalarımızı gözden geçiriyor ve 2015 yılının değerlendirmelerini yapıyoruz.”

TASLAK YÖNERGE KABUL EDİLDİ

Divan Başkanlığını Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen’in yaptığı Genel Kurul’da Meclis Başkanları Ve Kent konseyi Çalışma Grubu Başkanları Kent Konseyi ve Kent Sorunları ile ilgili yaptıkları çalışmalar ve çözüm önerilerini genel kurul üyelerine sundu. Genel Kurul’da ayrıca 6360 Sayılı Belediyeler Kanunu kapsamında yeniden düzenlenen Adana Kent Konseyi Taslak Yönerge oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salon’unda gerçekleşen Adana Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı’na, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Kent Konseyi Yürütme Kurul Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Güner Sazak,  Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Memili Güven, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Öktem,  Türk-iş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Kamu-Sen İl Temsilcisi Selahattin Dolgun, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal Gençlik Meclisi Başkanı  Remzi Karlı,   Adana Büyükşehir Belediye Bürokratları katıldı.

Facebookta Paylaş