Kamu personeli işitme engellileri "duyacak"

Kamu personeli işitme engellileri "duyacak"

Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi, kamu sektörü personeline işaret dili eğitimi verdi.

120 SAATLİK EĞİTİM

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle,  kamu sektöründe çalışan halkla ilişkiler personeline yönelik düzenlenen işaret dili eğitimi sona erdi. Burcu Pişkin Aydın tarafından verilen 120 saatlik eğitim programının ardından katılımcılar sertifika sahibi oldu.

BAŞKAN SÖZLÜ'DEN TAM  DESTEK

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ile engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için bugüne kadar  çeşitli işbirlikleri  gerçekleştirdiklerini ifade eden Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, "İşaret dili eğitim sertifikalarını alan halkla ilişkiler kamu personeli,  kendini ifade etme ve engelli vatandaşları anlama noktasındaki hizmet sunumunda engelli vatandaşlarımıza  büyük katkı koyacaklardır İkinci etap da ise Adana Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler personeli ile ASKİ personeline yönelik eğitim vermeyi planlıyoruz. Başkanımız Hüseyin Sözlü'nün sosyal belediyecilik kapsamında ve eğitim çalışmalarına verdiği önem doğrultusunda, farkındalık yaratan projelerimiz artarak devam edecek" dedi.

HEDEF; İSTİHDAM YARATMAK

Temel hedeflerinin, işaret dili eğitimini toplumun tüm kesimlerine yayarak, istihdam yaratacak bir noktaya taşımak olduğunu kaydeden Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, katılımcılara ve eğitim sürecinde  katkısı geçenlere teşekkürlerini sundu.

İŞİN ÖZÜ İNSANA DOKUNMAK

Yaptıkları işin özünün, insana dokunmak olduğunun altını çizen Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, "Bugün burada sizlerle bir araya gelerek, sorunların çözümüne  küçücük de olsa katkı koyma mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar güzel işler yapıldı, daha da güzel işler yapılacak" şeklinde konuştu. 

Facebookta Paylaş