Kadının Eğitim Yolu ile Güçlendirilmesi Toplantısı yapıldı

Kadının Eğitim Yolu ile Güçlendirilmesi Toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı’nca, “Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları İçin Ulusal Koordinatörler Projesi” kapsamında düzenlenen “Kadının Eğitim Yolu ile Güçlendirilmesi Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Toplantısı”, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal'ın da katılımıyla Adana’da gerçekleştirildi.

Anemon Otel’de gerçekleştirilen ve Amacı; Türkiye’deki dezavantajlı grupta sayılan 24-65 yaş arasındaki en az 10 bin kadının temel yaşam becerilerini, istihdam edilebilirliğini ve eğitim seviyesini yükseltip, hayat şartlarını iyileştirmek olan projenin tanıtımı ve iş birliği yapılacak kurum ve kuruluş temsilcilerinin bilgilendirilmesi, Bakanlık uzmanlarınca ve akademisyenlerce yapıldı.

Yetkililer 10 bin kadının söz konusu eğitimleri almasının planlandığını ifade ederken, toplantıda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik hizmetleri ve Bakanlıkla gerçekleştirilebilecek iş birliği konularıyla ilgili bilgi de verildi.

Toplantıda söz konusu bilgilendirmeyi, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Gençlik Merkezleri ve Meslek Edindirme Şube Müdürü Ahmet Küncü ile Adana Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Şube Müdürü Sait Altıparmak yaptı. Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal da, kadınlara yönelik eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi aktardı.

Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, cezaevlerindeki kadınlara yönelik mesleki kurslar düzenlediklerini belirten Ünal; kadınların cezaevi sonrası sivil hayata entegrasyonu için gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.

Facebookta Paylaş