Kadın mahkumlara kişisel gelişim eğitimi

Kadın mahkumlara kişisel gelişim eğitimi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin başlattığı "Yeniden Başlasın" projesi kapsamında Yumurtalık Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda 100’ü aşkın kadın mahkuma Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Serpil Ciritçi tarafından “Umut Etme Sanatı” konulu kişisel gelişim eğitimi verildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, projelerini anlatırken kadın mahkumların tahliye edildikten sonra kaldıkları yerden devam etmemeleri için projenin adını "Yeniden Başlasın" koyduklarını belirtti. Proje kapsamında kadın hükümlülerin tahliye olduktan sonra iş bulma ve kurma anlamında işlerini kolaylaştırmak adına modern dünya gereçlerinin tanıtımının yapılacağını, el sanatları eğitimlerinin verileceğini, iletişim sanatı ve kişisel gelişime yönelik seminerlerinin aktarılacağını, sosyal ve ekonomik anlamda mahkumların tahliye sürecine umutla bakmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Serpil Ciritçi ile başlayan eğitim seminerlerine, cezaevi kütüphanesi kurmakla devam edecek olan Kadın Meclisi, Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan, sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışmaları yapan Büyükşehir Atölye işbirliğiyle Çukurova9. Tüyap Kitap Fuarı’nda "Zihinler Tutsak Edilemez" sloganı ile kitap bağış standı açtı.

9 gün boyunca, kitapseverlerin, yazarların ve yayınevlerinin büyük ilgi gösterdiği projede 5 binin üzerinde kitap toplandığını belirten Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, kadın bakış açısı ile yapılan çalışmaların toplumda farkındalık oluşturması konusunda daha başarılı olduğunu, Kadın Meclisi’nin çalışmalarına gönüllülük bazında vatandaşlarımızın daha çok destek olması gerektiğini vurguladı.

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Serpil Ciritçi, böyle bir duyarlılık projesine destek olan ve kendisine de bu imkanı veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ederek, toplumsal faydayı amaç edinmiş her türlü projeye gönüllü olarak seve seve katılacağını belirtti.

Facebookta Paylaş