Kadın Muhtar Adaylarına Eğitim!

Kadın Muhtar Adaylarına Eğitim!

Adana Kent Konseyi ve Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) işbirliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerçekleşen Yerel Yönetimler Eğitimi'nde, kadın muhtar adaylarına eğitim verildi.

Büyük Sürmeli Oteli'nde gerçekleşen eğitime, Türkiye'nin dört bir tarafından gelen kadın muhtar adayları katılım gösterdi. Toplantıda, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Ekrem Aslan da hazır bulundu.

Ekrem Aslan yaptığı konuşmada; "Ülkemizde Kadınların Sosyal Ekonomik temsilinin yanı sıra Siyasal Temsilde de maalesef kadınlarımız ikinci planda kalmıştır. Temsil noktasında sıkıntılarımız vardır. KADER'in Türkiye çapında başlatmış olduğu bu eğitimlerin 31 mart sonrası pozitif bir katkı sunacağına inanıyorum. İnşallah Belediyelerimiz de Kadın ve Genç odaklı bir Belediye olacaktır. Bizler bu hususta şanslıyız. Sivil Topluma Kadın ve Gençlere Önem veren bir Belediye Başkanına sahibiz. Sayın Hüseyin Sözlü'ye bu manada çok teşekkür ederiz.

İki gün süren ve KADER üyesi uzmanların verdiği eğitimde; Yerel Siyaset ve Örgütlenme, Etkili Sunum Teknikleri ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konularında katılımcılara bilgi verildi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika takdim edildi.

Facebookta Paylaş