Kadın Meclisi\'nden anlamlı bayramlaşma

Kadın Meclisi\'nden anlamlı bayramlaşma

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, bu bayramda da sığınma evinde kalan kadın ve çocukları unutmadı.

Kadın Meclisi Şiddet Komisyonu ve AKDAM öncülüğünde, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu'nun da katılımıyla sığınma evinde kalan kadın ve çocuklarla bayramlaşma programı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hamide Nurgül Kaya evsahipliğinde gerçekleştirilen programa, Adana Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdiresi Kamuran Yerden de katılım gösterdi. Programda, sığınma evinde kalan kadınların yaşadıkları ve merak ettikleri tüm hukuki süreç ve sorular, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri tarafından yanıt buldu.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal yaptığı konuşmada; kurumlar arası diyalogla kadına yönelik her türlü şiddetin zaman içerisinde eriyip yok olacağını, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve ona bağlı ŞÖNİM'in bu konuda ciddi çabaları olduğunu belirtti.

Sivil toplum ve baro işbirliğinin önemini de vurgulayan Ünal; Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu başkan ve üyelerine, AKDAM gönüllülerine, Hamide Nurgül Kaya ve Kamuran Yerden'e teşekkür etti.

Facebookta Paylaş