Kadın Meclisi gençlerle buluştu

Kadın Meclisi gençlerle buluştu

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinin beşinci gününde Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Etkinlikte konuşan İnsani Değerleri Yüceltme Derneği Başkanı Berrin Ünlü, öğrencilerle "Değerlerimiz ve Kadın" konusunda bir söyleşi gerçekleştirdi.

Adana Kadın Danışma Merkezi (AKDAM) Başkanı Av. Muhal İkikardeş; öğrenciler kadar ailelerin de bilgi sahibi olması gerektiğini belirterek Danışma Merkezi çalışmaları, ŞÖNİM, Adana Barosu Adli Yardım Bürosu ve kadın hakları hakkında bilgi paylaşıp öğrencilerin sorularını cevapladı.

Programın bir diğer konuşmacısı olan Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği (POZ-İŞDER) yönetim kurulu başkanı Özlem Pekduraner ise; meslek seçimlerinde cinsiyet eşitliği ve eşitsizliğine dikkat çekerek, gençlerin ileriye yönelik hedef koymaları gerektiğini belirtti.

Gençlerin sorularını yanıtlayan konuşmacılar, program sonunda benzer söyleşilerin ailelere yönelik olması gerektiği noktasında hemfikir olduklarını belirttiler.

Facebookta Paylaş