Kadın Meclisi STK\'ları güçlendiriyor

Kadın Meclisi STK\'ları güçlendiriyor

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, şiddet alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine yönelik başlatılan eğitim programları hız kesmeden devam ediyor.

Kadın Meclisi ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği işbirliğiyle Çukurova Kalkınma Ajansı'nda verilen "Cinsel Şiddetle Mücadele Eğitimi"nin ardından, projenin ikinci etabı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. "Görünmeyen Yaralar; Psikolojik Travma" konulu eğitimde; fiziksel/cinsel şiddet sonrası bireye yaklaşım ve psikolojik destek teorileri konuşuldu.

Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler, Siyasi Parti Kadın Kolları ve Sivil Toplum Örgütlerinden temsilcilerin katıldığı programa Adanalı kadınlar da yoğun ilgi gösterdi.

Programda; "Yaşanılan travmatik olay ve üstesinden gelebilme", "Toplumsal farkındalığın arttırılması," "Danışılan STK'nın mağdur/hayatta kalan ile görüşme kalitesini arttırma," "Bilimsel yolları izleme" konuları üzerine Travma Odaklı Psikososyal Ekibi gönüllü psikologları tarafından eğitim verildi.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından verilen, şiddet alanında çalışan STK'ların güçlendirilmesine yönelik eğitimler ilerleyen günlerde devam edecek.

Facebookta Paylaş