Hedef: Bilinçli aile, bilinçli toplum

Hedef: Bilinçli aile, bilinçli toplum

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) işbirliği ile yürütülen “Bilinçli Kadın, Bilinçli Aile ve Bilinçli Topluma Geçiş Projesi” çerçevesinde Adana'nın tüm ilçelerinde bir dizi eğitim semineri düzenlenecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen programın ilk etabı Yumurtalık Turizm ve Doğa Varlıklarını Koruma Derneği (YUM-DER) desteği ile İlçe Özel İdare salonunda gerçekleştirildi.

Seminerde; Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanı Erol Özer, “Aile içi iletişim ve eşlerin uyumu", ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça ise “Zor insanlarla baş etme yolları ve öfke kontrolü” konularında sunumlar yaparak, katılımcıları bilgilendirdi.

Konuşmasında projenin içeriğini anlatan Çiğdem Akça; "Projeyi yapma amacımız; ilimizin çevre ilçelerindeki tüm duyarlı kadınlarımıza ve eşlerine ulaşmak. Yapacağımız interaktif sunumlarla, onlara aileleri ve toplumda ilişki kurdukları insanlara yöneltecekleri davranışlarda iletişimin, yaklaşımın ve duygularımızı kontrol etmenin önemini göstermek. Duygularımızın ve davranışlarımızın kontrollü olmasının hayatımızı ne kadar değiştireceğini fark ettirmek.

Bu sayede toplumumuzda yaşayan tüm insanların yaşam kalitesini yükseltmeyi, toplumun temel taşı olan ailelerdeki bağlılığı perçinlemeyi, aile bireylerini çocuklarımıza örnek birer veli olmaları için teşvik etmeyi hedefliyoruz" dedi.

YUM-DER Başkanı Özcan Bilgin'e teşekkür belgesi takdimi ile sona eren programa, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Denizhan Türker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebookta Paylaş