Hayvan Hakları Grubu\'ndan Başsavcı ziyareti!

Hayvan Hakları Grubu\'ndan Başsavcı ziyareti!

Adana Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Çalışma Grubu Başkanı Metin Yıldırım ve grup üyelerinin katıldığı ziyarette; Hayvan Hakları Çalışma Grubu’nun bu güne kadar yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki zamanda yapılacak projeler konusunda istişarede bulunuldu.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, daha önce hayvan hakları konusunda Sivil Toplum Kuruluşları ile yapılan ortak projelerin devam ettirileceğini ve ortaya konulacak projelere katkı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Yaşam hakkı konusunda hassasiyetlerini dile getiren Başsavcı Yurdagül; hayvana şiddet ve kötü muameleye hapis cezası getirecek yeni düzenlemenin ve bu tür suçların kabahatler kanunundan çıkarılarak TCK kapsamına alınmasının hayvan hakları konusunda önemli bir gelişme olduğunu söyledi.  

Ziyaret sonrası açıklama yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan; Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubunun ülkede hayvana yönelik şiddetin önüne geçilmesi için tüm kurumlar ile lobi faaliyetlerini yürüttüklerini ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ile yapılan görüşmenin çok olumlu bir ortamda gerçekleştiğini ve Çalışma Grubunun kurumsal çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi.

Facebookta Paylaş