Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu toplandı

Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu toplandı

Adana Kent Konseyi Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi. 2016 yılı çalışma takviminin belirlendiği toplantıda, Grup Başkanlığı’na Ömer Faruk Beyceoğlu getirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi iş birliğiyle, geçtiğimiz gün Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi. Adana Kent Konseyi’nde yapılan toplantıda; Halk Kültürü ve Çalışma Grubu olarak 2016 yılında yapılacak çalışmaların takvime bağlanması, ilgili kişi ve kurumlarla temasa geçilmesi, Halk Kültürü alanında hazırlanacak kitap, dokümanların basım ve dağıtımının organizasyonu, halk kültürü ve diğer konularda yapılacak sohbet, toplantı, konferans ve paneller  için gerekli temasların sağlanması kararları alındı.

YENİ GRUP BAŞKANI SEÇİLDİ

Merhum Erman Artun’dan boşalan grup başkanlığı seçiminin de yapıldığı toplantıda, grup başkanlığına, daha önce grup sözcülüğü görevinde bulunan Ömer Faruk Beyceoğlu; grup sözcülüğüne ise Ç.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Refiye  Okuşluk Şenesen seçildi.

Prof. Dr. ERMAN ARTUN ANILDI

Şubat ayında vefat eden Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu Çalışma Grubu Eski Başkanı, Ç.Ü. Türk Halk Edebiyatı Bölüm Başkanı Em. Prof. Dr. Erman Artun’un Halk Bilimi ve Çukurova Halk Kültürü’ne  yönelik çalışmalarının anıldığı anıldığı toplantıya Adana Büyükşehir Belediyesi Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Avşar,  Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Ömer Faruk Beyceoğlu,  Ç.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Refika Okuşluk Şenesen, Adana Kız Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Belkıs Yakıcı, Ç.Ü Fen Edb. Fak. Arş. Gör. Esra Özkaya, Tepebağ İ.H.L Edb Öğrt. Songül Cansız katıldı.

Facebookta Paylaş