Gençler Adana için kenetlendi

Gençler Adana için kenetlendi

Adana Kent Konseyi ve Büyükşehir Belediyesi’nin koordinesinde düzenlenen Genç Dostu Kentler Endeksi Adana Çalıştayı’nda kentin genç dinamikleri güç birliği oluşturdu.

Adana’nın gelecekteki yönetiminde söz sahibi olacak ve kentin gelişimine yön verecek gençler, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi’nin koordinesinde organize edilen Genç Dostu Kentler Endeksi Çalıştayı’nda güç birliği oluşturdu. Habitat Derneği, Ulusal Gençlik Parlamentosu ve Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği’nin ortaklığında yürütülen projeye Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi, üniversitelerin öğrenci konseyleri ile siyasi partilerin gençlik kolları yöneticileri güç verdi.

KARAR ALMA SÜREÇLERİNE GENÇLERİN KATILIMI HEDEFLENDİ
İbis Otel’de gerçekleştirilen Genç Dostu Kentler Endeksi Çalıştayı’na Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Ramazan Akyürek, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ile gönüllü gençler katıldı. Temel olarak gençlerin kapasite gelişimi sağlamayı, katılım hakları esasında farkındalık yaratmayı, karar alma süreçlerine dahil olmayı ve katılımı sürdürülebilir kılmayı hedefleyen Genç Dostu Kentler Endeksi Çalıştayı’nda çalışma durumundan hane yapısına, sağlıktan medya kullanımına kadar bir çok alanda gençlerin mevcut durumlarını belirleyen anket sonuçları değerlendirildi. 

Çalıştayın açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Hangi fikir ve düşünceye sahip olursa olsun, gençlerimiz Adana için birlikte olmalı ve birlikte üretmeye çalışmalıdır. İnşallah bu çalıştay, Adana’nın ufkunu açacak, kentimizin öncelikli ihtiyaçlarına cevap verecek sonuçlar doğuracaktır” dedi.

ADANA KENT KONSEYİ GENÇLERİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak da konuşmasında gençlerin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik her türlü çalışmanın içinde olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Sazak, Habitat Derneği, Ulusal Gençlik Parlamentosu ve Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği’nin ortaklığında yürütülen Genç Dostu Kentler Endeksi Projesi’ni desteklemekten büyük mutluluk ve onur duyduklarını aktarıp, sonuçlarının Adana’ya hayırlı olması diledi. Çalıştayın sonunda Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Gençlik Meclisi üyeleri, Başkan Vekili Akyürek’i ziyaret edip, Adana’nın projeye dahil olan 21 ilin ortalamasının üzerinde sonuçlar elde etmesinden dolayı teşekkür plaketi sundu.

Facebookta Paylaş