Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim eğitimi sonlandı

Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim eğitimi sonlandı

Geçtiğimiz ekim ayında Otobüs İşletmesi şoförleri ve idari personeline, “Engelli Bireylerle İlgili Sağlıklı Farkındalık ve Sağlıklı İletişim” eğitimi veren Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Engelli Meclisi, eğitimi tamamlayan personele sertifikalarını teslim etti.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı koordinesinde geçtiğimiz ay yaklaşık 500 kişilik personelin katılımı ile gerçekleştirilen “Engelli Bireylerle İlgili Sağlıklı Farkındalık ve Sağlıklı İletişim”  eğitiminin ardından, katılımcı personele, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yalçın Akyol tarafından sertifikaları verildi.

Personelimizin eğitimi ve tavrı önem taşıyor

Törende Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yalçın Akyol, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeciliği Müdürü Abdullah Yavuz, eğitime katılan personele teşekkürlerini sundu.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten ise, eğitimin önemine değinerek,  “Büyükşehir Belediyesi şoförlerimiz her gün vatandaşlarımızla birebir, yüz yüze iletişim kuruyor. Bu yüzden engelli farkındalığı ve iletişimi açısından personelimizin eğitimi ve tavrı büyük önem taşıyor. Bugün sağlıklıyız ancak hayatta başımıza ne geleceği belli olmaz. Hepimiz kendimizi birer engelli adayı gibi düşünerek hareket etmeliyiz, engellilerle iletişimizi onların hayatlarını kolaylaştıracak şekilde kurmalıyız” diye konuştu.

Törene, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yalçın Akyol, Sosyal İşler Daire Başkanı Durmuş Ökten, Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeciliği Müdürü Abdullah Yavuz, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan katıldı.

 

- See more at: http://adanakentkonseyi.org.tr/index.php/haberler/237-engelli-bireylerle-sagl-kl-iletisim-egitimi-sonland#sthash.AsMRxkYZ.dpuf

Facebookta Paylaş