Engelli Bireyle Sağlıklı İletişim Semineri yapıldı

Engelli Bireyle Sağlıklı İletişim Semineri yapıldı

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi, Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim kurmanın yollarını anlatmaya devam ediyor.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından düzenlenen "Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim ve Farkındalık" semineri, Tarihi Kız Lisesi Binası'nda gerçekleşti. Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in yanı sıra şehrin önde gelen STK temsilcilerinin ve gönüllülerin yoğun katılım gösterdiği seminere ilgi büyüktü.

Programın moderatörlüğünü üstlenen Engelli Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, "İletişim Nedir?" konulu bir sunum yaptı. Meclis Başkanı Ali Duran Karakaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlker Bahçeci ise engelli bireyle sağlıklı iletişimin yollarını anlattı. Katılımcıların soru cevaplarla katkı koymaları seminere ayrı bir renk kattı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, engelli sorunlarının çözümünün doğru farkındalıktan geçtiğini belirtti. Aslan; "Engelli bireyin ve ailesinin yaşam kalitesini artırmaya yönelik her türlü çalışma, Adana Kent Konseyi olarak görevimizdir. Engelli Meclisi Başkanımıza, değerli Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Güneş Hocamıza ve Avukat İlker Bahçeci beyefendiye gerçekleştirdikleri seminer için teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Katılımcılara verilecek olan Katılım Sertifikasının ilerleyen bir tarihte törenle verileceği bildirildi.

Facebookta Paylaş