Bilinçli toplum için Ceyhanlı kadınlarla buluştular

Bilinçli toplum için Ceyhanlı kadınlarla buluştular

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) işbirliğiyle gerçekleştirilen "Bilinçli Kadınla, Bilinçli Aile ve Topluma Geçiş Projesi"nin Ceyhan etabı tamamlandı. Türkiye Yardımsevenler Derneği Ceyhan Şubesi ev sahipliğindeki toplantı, Ceyhan Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Yardımsevenler Derneği Ceyhan Şube Başkan Yardımcısı Cazibe Paksoy; projeyi yürekten desteklediklerini ve içinde yer almaktan gurur duyduklarını belirtti. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal ise konuşmasında toplumsal kadın sorunlarına değindi.

ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça, şiddet türleri, baş etme yöntemleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında katılımcılara eğitim verdi. Konuşmacı olarak programa katılan Kadın Meclisi Hukuk Komisyonu Başkanı ve Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu temsilcisi Dilara Özuğur; kadına yönelik şiddet ve medeni kanun çerçevesinde kadın haklarını anlattı.

Yine programa konuşmacı olarak katılan Psikiyatr Şule Güney Sümbül ise, aile içi iletişim ve etkili iletişim konularında eğitim verdi. İnteraktif canlandırmalarla konunun pekişmesini sağladı. Toplantı sırasında tüm katılımcılara anket dağıtılarak, her ilçede yapılacak olan bu anketlerin proje sonunda değerlendirileceği belirtildi.

Toplantının sonunda Cennet Ünal ve Çiğdem Akça, ev sahipliğinden ötürü Cazibe Paksoy'a teşekkür belgesi takdim etti.

Facebookta Paylaş