Bilinçli Topluma Geçiş için Feke etabı tamamlandı

Bilinçli Topluma Geçiş için Feke etabı tamamlandı

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) işbirliğiyle yürütülen, Büyükşehir Belediyesi destekli "Bilinçli Kadınla, Bilinçli Aile ve Topluma Geçiş Projesi"nin 9. etabı Feke'de gerçekleşti. Feke halkının yoğun katılım gösterdiği eğitim, Feke Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

Toplantıda konuşan proje koordinatörü ve ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça; projenin amacı ve aşamaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Akça yaptığı sunumda; Toplumsal Cinsiyet Rolleri ve Eşitliği, Uyumlu Evliliklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve İstanbul Sözleşmesi konularına değindi.

Proje uzmanlarından Psikolog Hatice Ertuğrul ise; Etkin iletişim, öfke kontrolü ve kaygı konularında katılımcılara bilgi verdi.

Projenin bir sonraki etabının Kozan'da gerçekleşeceği belirtilen toplantıda, Ocak 2018'e kadar tüm ilçeler ziyaret edilerek proje çıktılarının kamuoyu ile paylaşılacağı bilgisi verildi.

Toplantı sonrası Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ile bir araya gelen Adana heyeti, ilçedeki kadın ve gençlere yönelik çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Facebookta Paylaş