Aslan, TKKB Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi

Aslan, TKKB Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.

TKKB'nin Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirdiği Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan; yedi kişilik Yürütme Kuruluna seçildi.

Türkiye’deki çok sayıda ilin Kent Konseyi başkan ve genel sekreterlerinin katıldığı genel kurulda Aslan; Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel, TKKB Kurucusu Necati Binici, Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Balıkesir – Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı ile birlikte yürütme kuruluna seçildi.

Aslan, genel kurula hitaben yaptığı konuşmada; Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmelerinde teveccüh gösteren Kent Konseyleri Başkan ve Genel Sekreterlerine teşekkür ederek; büyük bir sorumluluk üstlendiklerinin farkında olduklarını, Türkiye’deki tüm Kent konseyleri ile işbirliği içerisinde başarılı çalışmalara imza atacaklarına olan inancının tam olduğunu belirtti. Aslan ayrıca önceki dönem yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.

Birliğin yeni Yürütme Kuruluyla ilk toplantısının 5 Aralık 2016 tarihinde Gaziantep’te olacağı belirtildi.

Facebookta Paylaş