Aslan: Demokrasiden vazgeçmek geleceğimizden vazgeçmektir

Aslan: Demokrasiden vazgeçmek geleceğimizden vazgeçmektir

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, 15 Temmuz 2016 akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki paralel yapı tarafından düzenlenen darbe girişimi sebebiyle bir mesaj yayınladı.

"Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı son derece açıktır." diyen Aslan, "Bu olay Türk Demokrasi Tarihimize kara bir leke olarak geçecektir." ifadesini kullandı.

Demokrasinin önemi ve gereğine vurgu yapılan açıklama şöyle devam etti:

"Türkiye Cumhuriyeti, yakın tarihinde defalarca askeri darbe tecrübesi yaşamış, her seferinde bu darbelerin acı sonuçlarına maruz kalmıştır. Bilinmelidir ki demokrasiden vazgeçmek, geleceğimizden ve bağımsızlığımızdan da vazgeçmek demektir.

Yaşanılan vahim olay sonucunda Türk Demokrasimiz ağır yara almıştır. Türk milletine, masum asker ve polisimize saldıran zihniyet aynıdır ve tehlikelidir. Bize düşen; milletçe, birlik içinde bu zihniyetle mücadele etmektir.

Demokrasimizin, halkın iradesinin hukukunun üstünlüğünün güçlendirilmesi, yaraların hızlı şekilde sarılması için devletimiz teyakuz halinde olmalıdır.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralıllarımıza acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağolsun."

Facebookta Paylaş