Aslan: Adana Kent Konseyi model olabilir

Aslan: Adana Kent Konseyi model olabilir

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan'ın da yönetim kurulunda bulunduğu Türkiye Kent Konseyleri Birliği, (TKKB), Eskişehir Kent Konseyi ev sahipliğinde "Büyükşehir Kent Konseyleri Yasal ve İdari Sorunlar-Çözümler" çalıştayı düzenledi.

22 büyükşehirden kent konseyi temsilcilerinin katıldığı çalıştay Turunç Otel'de gerçekleşti. Çalıştaya; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büşükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Necati Binici, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ile kent konseyi temsilcileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy; "Kent konseyleri sürdürülebilir kalkınma, katılımcı demokrasi, hemşerilik bilinci, kent vizyonu, çevre, sosyal yardımlaşma ve dayanışma gibi bir çok konuda tüm paydaşları bir araya getirerek, ortak akıl oluşturulmasını sağlayarak çalışmalarını hayata geçirmektedir" diye konuştu.

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri ve TKKB Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Aslan yaptığı konuşmada; Adana Kent Konseyi'nin yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkisini anlattı. Aslan; Adana Kent Konseyi'nin yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla kurduğu yapısal ve idaresel ilişkilerin, yeni kurulan kent konseylerine model olabileceğini vurguladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de Türkiye Kent Konseyleri Birliği'nin çalıştay için Eskişehir'i tercih etmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, programın başarılı geçmesini temennisinde bulundu.

Facebookta Paylaş