Adana ve Gaziantep arasında kadınlar köprü olacak

Adana ve Gaziantep arasında kadınlar köprü olacak

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal ile Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) Başkanı Çiğdem Akça öncülüğündeki Adana heyeti, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak kenti ziyaret etti. Heyette Çukurova Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Fatoş Altınok, Sarıçam Belediyesi Meclis Üyesi Melahat Ongun ile ÇKHD üyeleri yer aldı.

Ziyaret sebebini yakın kentlerdeki kadın çalışmalarını incelemek ve ortak projeler üretmek olarak açıklayan Ünal ve Akça, kendi illerinde de her zaman çok ortaklı çalışmalar yaptıklarını vurguladılar. Heyet, ALO 183 hattını bakanlığı döneminde kuran Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından görevlendirilen yetkililerden bilgi aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay ve Kültür-Sosyal İşler Daire Başkanı Hülya Yıldız’ın evsahipliliklerinde; Gaziantep Mutfak Müzesi, Hamam Müzesi, Antep Kuntu kumaşı Atölyesi ve Satış Mağazası gezildi. Adana heyetini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi görevlisi Arkeolog Selma Al gezdirdi ve bilgi verdi.

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Funda Suran ve yönetim kurulu ile toplantı yapan heyet, yapılan proje ve çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi paylaşımında bulundu. En kısa zamanda Adana'da biraraya gelme kararı alan kadınlar, ortak çalışmalar geliştirerek kadın sorunlarında Türkiye'de tek ses olmak gerekliliği üzerinde durdular.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi'nin ortaklaşa desteğiyle bu seyahati gerçekleştiren heyet, kente dönüşte bilgi paylaşımında bulundu.

Facebookta Paylaş