Adana Kent Konseyi, "Genç Dostu Kentler" ekibiyle buluştu

Adana Kent Konseyi, "Genç Dostu Kentler" ekibiyle buluştu

Adana Kent Konseyi, Genç Dostu Kentler Projesi kapsamında Ulusal Gençlik Parlamentosu ve parlamentonun sekreteryasını yürüten Habitat Derneği'ni misafir etti.

STK’lar ve Kamu Kurumu Temsilcilerinin yanı sıra Ulusal Gençlik Parlamentosu üyesi ve Habitat Derneği gönüllüsü gençlerin de yer aldığı ziyarette; Genç Dostu Kentler projesi ile alakalı değerlendirmeler yapıldı.

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan’ın misafirperverliğinde gerçekleşen görüşmelerde Aslan; 2014 yılında Genç Dost Kentler indeksi'nin araştırmasına göre “genç dostu” seçilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün gençlerin yerel yönetimlerde aktif rol almaları gerektiği düşüncesinin  kendileri için büyük şans oldugunu açıkladı.

Ziyarette ayrıca, proje kapsamında yerel yönetimlerin gençlere yönelik yapmış oldugu çalışmaların irdeleneceği belirtildi.

Genç Dostu Kentler projesi Adana elçilerinin, önümüzdeki süreçte ilçe belediye başkanları ve büyükşehir belediye başkanı ile bir dizi görüşme yapacağı bildirildi.

Facebookta Paylaş