Adana Kent Konseyi\'nden "Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız" albümü

Adana Kent Konseyi\'nden "Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız" albümü

Adana Kent Konseyi’nin katkılarıyla, Adana merkez başta olmak üzere 15 ilçe ve köylerinde 41 fotoğraf sanatçısının çalışmalarıyla gerçekleştirilen “Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız” adlı albüm yayınlandı.

ASLAN’DAN KANBER’E ALBÜM 
Çukurova Press’i ziyaret eden Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan,  320 bin fotoğraftan 144’ünün basılmasıyla oluşan  “Somut olmayan Kültürel Miraslarımız” albümünü Çukurova Press Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber’e hediye etti. Aslan, “Adanamızın somut olmayan kültürel mirasını daha gözle görülür kılmak, önemi konusunda bilinçlenmeyi sağlamak ve kültürel çeşitliliğe saygı içinde diyalogu desteklemek amacıyla  Adana Kent Konseyi’nin katkılarıyla yapılan özel bir projedir. 1.5 yıl süren bir çalışma sonucu ortaya çıkan bu albümden 500 adet basılmış olup, bir bölümü Valilik ile Büyükşehir Belediyesi ve Adana’nın önde gelenlerinin arşivinde kalmak üzere iletilecektir. Ayrıca ‘Anadolu’da Zaman’ adlı belgeselin başarılı yönetmeni Alper Tunga Özdemir de bu çalışmalarımızla ilgili bir belgesel hazırlığı içerisinde olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine görüşmelerimiz de bulunuyor.  Adana’nın sahip olduğu tarihsel ve kültürel değerleri belirleme, anlama, tanıtma, yayma ve gelecek nesillere aktarma konusundaki projemizi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelen talep üzerine burada da sunacağız. Konuyla ilgili görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

“SEVİNÇ VE MUTLULUK KAYNAĞIMIZDIR”
Albüm ile ilgili görüşlerini aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana hakkında, her türlü tarihsel ve güncel konuları içeren çalışmaları destekleme ve yayın haline getirme kararlılığımızı dile getirmiştik. Bu anlamda dile gelebilecek çalışmaların her geçen gün artması, sevinç ve mutluluk kaynağımızdır” şeklinde getirdi.

ALBÜMDE 144 FOTOĞRAF YER ALIYOR
Albümde 144 fotoğrafın yer aldığı projeye A. Vahap Kelekci, Ahmet Tohumcu, Ayhan Şenbayrak, Ayşe Esra Uluçınar, Barış Arsal, Bilge Temiz, Burak Taner, Bülent Düzgün, Çiğdem Bakır, Dursun Altun, Fatma Barutcu, Funda Berk, Gülfidan Mezreli, Hikmet Güngör, İbrahim Pamukcu, İlker Korkutan, Kübra Tunç, Levent Bayramoğlu, Mahmut Caner Özdolap, Mehmet Değirmen, Mehmet Değirmencioğlu, Mehmet Erbaş, Murat Yıldız, Mustafa Şahin, Mürvet Rişvanoğlu, Nihan Büyüksural, Nuray Yılmaz, Özgür Bolkar, Özlem Dağlı, Sabahat Tohumcu, Saniye Tunca, Sıla Karacaoğlu, Sibel Tezel, Sinem Savcı, Soner Bakır, Songül Çakıcı, Tarık Kara, Timuçin Uçar, Tuba Erkovan, Turan Yüce ve Vedat Çetin katıldı.

Facebookta Paylaş