Adana Kent Konseyi, Büyükşehir Yasası\'nı mercek altına alıyor

Adana Kent Konseyi, Büyükşehir Yasası\'nı mercek altına alıyor

“6360’la Oluşan Büyükşehir Belediye Sistemi: Sorunlar ve Çözümler” paneli 11 Şubat'ta yapılacak.

Adana Kent Konseyi, çıkarıldığı günden bu yana üzerinde konuşulan; 14 ilde Büyükşehir Belediyesi Kurulması, Büyükşehir Belediyelerinin yetkilerinin genişletilmesi, Büyükşehirlerde il özel idarelerinin ve köylerin kaldırılması gibi birçok önemli hususu içerisinde barındıran 6360 Sayılı Kanunu mercek altına alıyor.

“6360’la Oluşan Büyükşehir Belediye Sistemi: Sorunlar ve Çözümler” başlıklı panelin moderatörlüğünü Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Teftiş Kurulu Başkanı Halil Avşar üstlenecek. Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. M. Akif Çukurçayır’ın yanı sıra Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş ve Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Koç’un panelist olarak katılacağı programda 6360 Sayılı Kanun’un avantajları ve dezavantajları konuşulacak, gerek ulusal gerekse Adana özelinde kanunun etkileri tartışılacak.

11 Şubat 2016 tarihinde saat 15:00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşecek olan panele halkımız davetlidir. 

Facebookta Paylaş