Adana Kent Konseyi 2. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Adana Kent Konseyi 2. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Adana Kent Konseyi 2. Dönem Olağan Genel Kurulu 3 Şubat 2017 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda, Kent Konseyine dahil olan yaklaşık 400 kurumun temsilcilerinden oluşan Genel kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Adana Kent Konseyi Başkanlığını 2 yıl boyunca başarı ile sürdüren Ahmet Özen, 2. Dönem olağan Genel Kurulunun açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında yeni seçilecek olan Başkan ve Yürütme Kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Genel kurula katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ramazan AKYÜREK konuşmasında, "Kent Konseyleri kentlerin ihtiva ettiği tüm değerleri ve dinamikleri bir araya getiren; kentin ticari, endüstriyel, kültürel, kısacası tüm alanlarda yaşamsal ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çalışma yapan gönüllü bir kurumdur. Yeni seçilecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum." dedi.

Divan seçiminin ardından Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan Kent Konseyinin 2014-2016 faaliyet ve mali raporunu salonda bulunan Genel Kurul üyelerine okudu ve Genel Kurul üyeleri tarafından yapılan oylama sonucu rapor kabul edildi.

Genel kurulda daha sonra Başkanlık ve Yürütme Kurulu üyeleri seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Adana Kent Konseyinin yeni Başkanı Ömer Güner SAZAK oldu. SAZAK Genel Kurul üyelerine yaptıgı teşekkür konuşmasında; "Bu kadar katılımcının, işlevselliğin olduğu bir şehirde Kent Konseyi Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Kent konseyleri kentin ve kentte yaşayan insanların din, dil, ırk, etnik ve siyasi yapı gözetmeksizin kentin menfaatleri dogrultusunda projeler üreten, bunu olgunlaştıran ve icrai faaliyete geçmesi için de yerel yönetimlere ve hükümet ile bağlı kurumlarına tazyik uygulayan gönüllülük esasına baglı olarak çalışan bir kuruluştur. 1. dönemde rol model olan bazı projelerin Türkiye gündemine gelmesi kentimiz adına onur vericidir. Ayrıca Türkiye Kent Konseyleri Birliği yürütme kuruluna seçilen Genel Sekreterimiz Ekrem Aslan’ı da ayrıca tebrik ediyorum. Adanamız için övünç olmuştur." dedi.

Adana Kent Konseyinin 2. Dönem yeni Başkanı Ömer Güner SAZAK olurken, yürütme kurulu üyeleri de şu isimlerden oluşuyor:

Atilla MENEVŞE
Zeki KIVANÇ
Erkan KARAKAYA
Cüneyt ERGİNKAYA
Nazım BİÇER
Teoman YILMAZ
Derya GÖKSUÇUKUR
Şeniz İL
Gonca SAYGILI
Selahattin DOLGUN
M. Edip GÜLNAR
Hasan YAMAN
Mustafa BAŞ
Mehmet GÖKOĞLU
Hatice Nazlı YAKICI
Soner ŞİMŞİR
Arif AKGÜL
Serkan BÖLÜK
İsmail GÜNEŞ
Murat ŞİRİN

Facebookta Paylaş