8 Mart\'a özel Kadın Dostu Kent Toplantısı

8 Mart\'a özel Kadın Dostu Kent Toplantısı

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde, Kadın Dostu Kent olmanın önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik uygulamalar konuşuldu.

Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığı ve Kadın Meclisi organizesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü toplantısı düzenlendi.

Seyhan Oteli'nde düzenlenen toplantıya; Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Başkan Vekili Ramazan Akyürek'in yanı sıra, alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Toplantıda, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında yer alan kadına yönelik projeler, Adana Valiliği Proje Uzmanı Reşan Arlıer tarafından sunuldu.

Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal; uluslararası normlarda kadın dostu kent uyglamaları ve Adana özelinde Kamu ve Yerel Yönetimlerde uygulama esasına yönelik eksiklikler konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Müdürü Kamuran Yerden ise, Kadına Yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin uygulanmasındaki düzenlemeler ve süreç takibi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Facebookta Paylaş