"Toplumda Birlik ve Beraberlik" Paneli yapıldı

"Toplumda Birlik ve Beraberlik" Paneli yapıldı

Adana Kent Konseyi ve İnsani Değerleri Yüceltme Derneği (İDYD) işbirliğiyle gerçekleştirilen panelde, "Toplumda birlik ve beraberliğin sağlanmasında değerlerimizin rolü" konuşuldu.

Adana Kent Konseyi ve İDYD işbirliğiyle "Toplumda Birlik ve Beraberliğin Sağlanmasında Değerlerimizin Rolü" paneli düzenlendi. Seyhan Oteli'nde gerçekleşen panele; Başbakanlık Müşaviri Hürriyet Ersoy, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş, Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, Çukurova Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Cengiz Kurt, İDYD'den Prof. Dr. Tuncay Özgünen, Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Hasan Mert Sarıkaya ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. Panelde, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan da hazır bulundu.

İDYD Başkanı Berrin Ünlü'nün moderatörlüğünde yapılan panelde; "ayet ve hadislerdeki birlik-beraberlik olguları", "toplumda birlik ve beraberliği sağlayan değerler konusunun felsefede ele alınışı", "kamuda ve yönetimde ahlaki değerlerin önemi", "toplumda birlik ve beraberliğin gençlerin bakış açısından yorumu" başlıkları altında katılımcılara bilgi verildi.

İDYD Başkanı Berrin Ünlü yaptığı konuşmada, "Bugün burada farklı alanlardan toplanarak ortak paydayı bulacağımıza inancım sonsuzdur." ifadesini kullanarak, panel notlarının bir ay içerisinde toparlanarak sonuçlarının bir kitapçık haline getirileceğini belirtti.

Facebookta Paylaş