"Komşum Komşum" projesiyle dayanışma ve paylaşım ruhu canlandırılıyor

"Komşum Komşum" projesiyle dayanışma ve paylaşım ruhu canlandırılıyor

“Komşum Komşum Projesi” ile toplumdaki güzel duygular yaşatılmaya, insanlar arasındaki geleneksel bağlar güçlendirilmeye çalışılıyor.

Adana'da komşuluk ilişkilerini dayanışma ve iş birliği ruhu içinde canlandırmayı amaçlayan "Komşum Komşum” projesinin paydaşları arasında yer alan üniversite öğrencileri, çalışmanın ikinci etabını 5 mahallede başarıyla gerçekleştirdi. Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm'nün iki yıldır birlikte yürüttüğü proje kapsamında Yeşilyurt, Beyazevler, Toros, Mahfesığmaz ve Güzelyalı mahallelerinde, toplumdaki güzel duyguların yaşatılması ve insanlar arasındaki geleneksel bağların güçlendirilmesine yönelik etkinlikler yapıldı.

2015’te; Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi , Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve  Çukurova Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında uygulanan “Sosyal Sorumluluk Projeleri” sonuç vermeye başladı. “Komşum Komşum” projesiyle insanlar arasındaki bağların güçlendirilmesi yolunda adımlar atılıyor.

Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 4.sınıf öğrencileri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında paylaşım ekonomisine ve dayanışmaya yönelik "Komşum Komşum" projesinin ikincisini,Yeşilyurt, Beyazevler, Toros, Mahfesığmaz Güzelyalı mahallelerinde gerçekleştirdiler. Proje; giderek azalan komşuluk ilişkilerini dayanışma ve iş birliği ruhu içerisinde canlandırmayı ve karşılıklı paylaşımlarla büyütmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Yeşilyurt Mahallesi Muhtarlığı’nda düzenlenen törene  Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yalçın Akyol, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Günay Şahin, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Serap Sezer Tenikeci de katıldı

Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof.Dr. Harun Arıkan, Dekan Yardımcısı Doç.Dr. İlter Ünlükaplan ,  Maliye Bölümü Başkanı Doç.Dr. Haşim Akça, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İİBF Maliye Bölümü Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörü Y. Doç.Dr.İsmail Güneş , Komşum Komşum Projesi Koordinatörü Ydr. Doç. Dr. Volkan Yurdadoğ ile projeyi gerçekleştiren Ç.Ü. İİBF Maliye bölümü öğrencilerinin de hazır bulunduğu etkinliğe çevre okulların katılımı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Gezici Kütüphanesi’nin  çocuklarla buluşturulması ise güne ayrı bir renk kattı. 

Eğitimin sadece okulda görülenlerden ibaret olmadığı, sosyal sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmenin toplumsal yarar sağlayacağı anlayışla başlatılan sosyal sorumluluk projelerinin birincisi olan “Komşum Komşum” projesi gelecek yıllarda da devam ettirilecek.

Facebookta Paylaş