"Güçlü Kadın Güçlü Adana" Etkinliği gerçekleştirildi

"Güçlü Kadın Güçlü Adana" Etkinliği gerçekleştirildi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirdiği “Güçlü Kadın Güçlü Adana” etkinliğiyle kadın sorunlarına dikkat çekti.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin desteği, BPW Adana, Türk Kadınlar Birliği Adana, AKDAM, EURODER ve ESKADE gibi sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle hazırlanan Dünya Kadınlar Günü etkinliği, 7 Mart 2016 Pazartesi günü Divan Oteli Balo Salonu'nda gerçekleştirildi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe; Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Genel Sekreter Ekrem Aslan, Kamu-Sen Adana İl Başkanı Selahattin Dolgun, Manş Denizi'ni geçen ilk Türk kadını olan Nesrin Olgun Arslan, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Çukurova Üniversitesi Yard. Doç. Elife Hatun Kılıçbeyli, Çukurova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Altınok, Yumurtalık Kadın Açık Cezaevi Müdürü Naci Bilmez ve şehrin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Resim sergisi açılışıyla başlayan etkinlikte; Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hatun Korkmaz'ın yaptığı “Cam Tavan Sendromu” ve Kişisel Gelişim Uzmanı Aylin Uyar'ın yaptığı “Öğrenilmiş Çaresizlik” sunumları ile katılımcılar bilgilendirildi.

Kadın Meclisi THM ve TSM korolarının verdiği Kadınlar Günü Konseri'nde ise birbirinden güzel eserler çalınarak, katılımcılara tam bir müzik ziyafeti yaşatıldı.

Facebookta Paylaş