"Çocuğumuzun Hayatına Doğru Dokunuşlar" Semineri Gerçekleşti

"Çocuğumuzun Hayatına Doğru Dokunuşlar" Semineri Gerçekleşti

 Adana Kent konseyi ve Gazette Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen “Çocuğumuzun hayatına doğru dokunuşlar” adlı seminer  büyük ilgi gördü.

Adana Kent Konseyi ve Gazette Gazetesi aracılığıyla düzenlenen ‘Çocuklarımız Hayatına Doğru Dokunuşlar’adlı seminer Eğitimci İnovatör Yazar Mehmet Ali Çiçekçi’nin sunumuyla gerçekleştirildi.

GÜL: EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ

Seminerde Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül açılış konuşmasını yaptı. Gazeteci İnci Gül,”Kent Konseyi ile yaptığımız 2. seminerimiz olup bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine getirmek için eğitime önem vermemiz gerekiyor. Yine büyük önderimizin ‘eğer cumhurbaşkanı olmasaydım Eğitim Bakanı olurdum’ sözleri de eğitime ne kadar önem verdiğinin göstergesi. Bizler de eğitime önem veriyoruz ve eğitim eki çıkartarak Adana’da bir ilki yapıyoruz” diye konuştu.

SAZAK: DESTEĞİMİZ SÜRECEK

İnci Gül’ün ardından konuşan Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak böyle bir eğitim seminirine aracı oldukları için ve bunu Gazette Gazetesi ile yaptıkları için mutluluk duyduklarını ifade ederek Gazette Gazetesi’ne ve konuşmacı olarak katılan Mehmet Ali Çiçekçi’ye teşekkürlerini iletti. Gelen konukları da teşekkür eden Başkan Sazak, eğitime önem verilen her etkinlikte aktif rol oynayacaklarını da sözlerine ekledi.

ÇOCUKLAR AİLENİN YANSIMASIDIR

Daha sonra seminerine başlayan Çiçekçi, çocukların ebeveynlerin istediği gibi yetiştirildiğine dikkat çekerek bunun yanlış bir metod olduğunu söyledi.  Çiçekçi, “Çocuklarımız bizlerin yansıması gibidir. Bizler ne yaparsak çocuklarımız da aynı şeyleri yapacaktır. Gününü televizyon izleyerek geçiren bir aile, çocuğundan kitap okumasını bekleyemez.” diyerek ailelerin çocuklar için bir rol model olduğuna işaret etti. Aile değerlerimizi teknolojiyle birlikte kaybettiğimizi söyleyen Çiçekçi, bunu geri kazanmada etkin rol oynayacak kişilerin yine ebeveynler olduğunu belirtti. Çiçekçi, sunumunu daha etkin kılmak için dinleyicilere sorular yöneltti. Beyin fırtınası yapan yazar Çiçekçi, sahneye dinleyicileri davet ederek  sorular yöneltti ve aldığı yanıtlar doğrultusunda analizlerde bulundu. Bir baba ve oğlunu sahneye alan Eğitimci Yazar, hakaret edilen bir çocuğun direncinin kırıldığını, motive edici sözlerin ise  çocuğun  direncini ve motivasyonunu arttırdığını anlattı.

Facebookta Paylaş