"Çevre Kazanır, Biz Kazanırız" Projesi

"Çevre Kazanır, Biz Kazanırız" Projesi

Adana Kent Konseyi ve Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü öğrencilerinin sosyal sorumluluk dersi kapsamında düzenledikleri “Çevre Kazanır, Biz Kazanırız” Projesi’ne destek verdi.

Çevre ve doğa bilincinin küçük yaşlarda başlaması gerektiğine inanılarak yola çıkılan proje kapsamında; Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve üyelerinin katılımıyla Sarıçam Kılıçlı Köyü Ahmet Akyürek İlkokulu’na ziyarete gidildi.

Ziyarette; birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine çevre konulu animasyon film izletildi. Film sonrasında öğrencilere çevre hakkında çeşitli sorular soruldu, atıklardan yapılan kalemlikler hediye edildi. Ardından, okulun bahçesinde ağaç dikme töreni düzenlendi.

Proje ekibi adına konuşan Seren Özen;  “Çevre Kazanır, Biz Kazanırız adlı projede yer aldığımız için çok mutluyuz. Ve bu projede Adana Kent Konseyi’nden tam destek almak amacımıza daha çabuk ulaşmamızı sağladı. Verdikleri destek, ilgi ve alakadan dolayı Adana Kent Konseyi’ne teşekkürlerimizi iletir, saygılarımızı sunarız.” dedi.

Facebookta Paylaş